Možná nejférovější definovatelný způsob jak odpovědět na tento dotaz je vypočítat množství přečerpané elektřiny při stanovení DoD a definovaném vybíjení a nabíjení v C (teplotu nechme stranou), za garantované cykly baterie. Baterie TiTRON zvládá zhruba sedminásobek oproti technologii LiFePO4 při zatížení 1C.
Záruka na baterii vychází ze záruky samotných titanových článků, kterou jsme pro zjednodušení stanovili na 25 let nebo 25 000 cyklů při zatížení 1C při 97% DoD.
Vzhledem k probíhajícím finálním úpravám a zatím kusové výrobě, poskytujeme tuto informaci individuálně na poptání. Praxe ukazuje, že baterie rezidenční (pro rodinné domy) vyjde o cca 60 % dráž než baterie technologie LiFePO4. Velké baterie pro komerční použití navrhujeme čistě individuálně na základě projektu.
Finální parametry stávajícího provedení je k nalezení v technické listu. Hmotnost baterie je zhruba o 20% vyšší než technologie LiFePO4.
Dostupné i nové technologie baterií sledujeme velmi dlouho, technologie LTO článků je známá od roku 1987 a stále je považována za jednu z nejzajímavějších dostupných technologií. Ale samozřejmě můžete si počkat dalších 10-20 let.
Ačkoliv se jedná o dobře popsanou technologii, pořizovací cena a nízká dostupnost byla vždy brzdou. V poslední době se několik málo firem na světe dalo cestou této technologie, ale baterii této technologie pro rezidenční užití je celosvětově velmi ojedinělá. Proto jsme pyšni, že jsme takovou titanovou baterii byli schopni navrhnout a vyrobit právě v České republice