FAQ

Časté dotazy

Kolik baterie vydrží?

Možná nejférovější definovatelný způsob jak odpovědět na tento je vypočítat množství přečerpané elektřiny při stanovení DoD a definovaném vybíjení a nabíjení v C (teplotu nechme stranou), za garantované cykly baterie. Baterie TiTRON zvládá zhruba sedminásobek oproti technologii LiFePO4 při zatížení 1C.

Jaká je záruka na baterii?

Záruka na baterii vychází ze záruky samotných titanových článků, kterou jsme pro zjednodušení stanovili na 20 let nebo 25 000 cyklů při zatížení 1C při 100% DoD.

Kolik baterie stojí?

Vzhledem k probíhajícím finálním úpravám a zatím kusové výrobě, poskytujeme tuto informaci individuálně na poptání. Praxe ukazuje, že baterie rezidenční (pro rodinné domy) vyjde o cca 60 % dráž než baterie technologie LiFePO4. Velké baterie pro komerční použití navrhujeme čistě individuálně na základě projektu.

Kolik místa baterie zabere a kolik váží?

Prostorové nároky budou vycházet z finálního designu, který dokončujeme. Hmotnost baterie je zhruba o 20% vyšší než technologie LiFePO4.

Za 20 let už mohou být technologie znovu někde úplně jinde. Nevyplatí se počkat ?

Dostupné i nové technologie baterií sledujeme velmi dlouho, technologie LTO článků je známá od roku 1987. Ale samozřejmě můžete si počkat dalších 10-20 let a uvidíte sami.